0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Podatki dochodowe

Zasady ustalania limitu przychodów w CIT na gruncie nieuregulowanych należności

W podatku CIT obok standardowej stawki 19%, istnieje możliwość zastosowania obniżonej stawki 9%. Uprawnienie to wiąże się z szeregiem warunków, a jednym z nich jest spełnienie limitu przychodów. Jakie są zasady ustalania limitu przychodów w CIT? Sprawdź!

9 maja 2024

Podatki dochodowe

Darowizna dla członka rodziny z zagranicy - podlega opodatkowaniu w Polsce?

Wszystkie darowizny bez wyjątku opodatkowane są podatkiem od spadku i darowizn. Jedna w niektórych grupach podatkowych przewidziane są pewne zwolnienia. Sprawdź, czy darowizna dla członka rodziny z zagranicy podlega opodatkowaniu w Polsce!

9 maja 2024

Podatek VAT

Karta przedpłacona a bon różnego przeznaczenia w VAT - warto wiedzieć!

W dzisiejszych czasach coraz częściej spotykamy się z kartami przedpłaconymi jako formą płatności za towary i usługi, choć w ustawie o VAT nie ma ich definicji. Karta przedpłacona a bon różnego przeznaczenia w VAT, jakie są różnice? Wyjaśniamy w artykule!

8 maja 2024

Podatki dochodowe

Ulga na złe długi w PIT – ujęcie w KPIR czy w zaliczce na PIT?

W przypadku gdy kontrahent nam nie płaci możliwe jest zastosowanie ulgi na złe długi w PIT. Na czym polega nowa ulga na złe długi w PIT? Kto może z niej skorzystać? Przeczytaj i dowiedz się, kto może z niej skorzystać oraz jak należy ją rozliczyć.

8 maja 2024

Podatki dochodowe

Pośrednictwo w sprzedaży części samochodowych a ryczałt - jak opodatkować?

Ryczałt ewidencjonowany kusi niższymi stawkami podatku. Jednak, że nie każdy rodzaj działalności może z niego skorzystać. Pośrednictwo w sprzedaży części samochodowych a ryczałt, czy działalność ta wyklucza z prawa do ryczałtu? Wyjaśniamy w artykule!

7 maja 2024

Podatek VAT

Faktura korygująca w KSeF - jak powinna być wystawiona?

Krajowy System e-Faktur (KSeF) jest innowacyjnym rozwiązaniem umożliwiającym wystawianie elektronicznych faktur, w tym również faktur korygujących. Sprawdź, jak powinna być wystawiona faktura korygująca w KSeF i czy będzie obowiązywać nota korygująca.

6 maja 2024

Ordynacja podatkowa

Przekazanie gospodarstwa rolnego w drodze umowy dożywocia - jak opodatkować?

Umowa dożywocia to popularna forma przekazania nieruchomości rolnej. Wiąże się ona nie tylko z konsekwencjami prawnymi, ale również podatkowymi. Jak opodatkować przekazanie gospodarstwa rolnego w drodze umowy dożywocia? Wyjaśniamy w artykule!

2 maja 2024

Podatki dochodowe

Ulga na złe długi dla rozliczeń z pracownikiem na gruncie CIT i VAT

Wiele firm świadczy usługi na rzecz pracowników. Czasami zdarza się, że pracownik nie ureguluje należności za wykonaną usługę. Czy w takiej sytuacji firmie przysługuje ulga na złe długi dla rozliczeń z pracownikiem? Jak rozliczyć CIT i VAT? Sprawdź!

2 maja 2024

Ordynacja podatkowa

Postępowanie zabezpieczające a przerwanie biegu terminu przedawnienia

Zastosowanie środka egzekucyjnego w ramach egzekucji administracyjnej może spowodować przerwanie biegu terminu przedawnienia zobowiązania podatkowego. Dowiedz się, czym jest postępowanie zabezpieczające i czy skutkuje przerwaniem biegu przedawnienia.

2 maja 2024

Podatki dochodowe

Najem prywatny - kiedy należy wystawić rachunek?

W jaki sposób należy potwierdzić najem prywatny składnika majątku? Czy konieczne jest wystawienie faktury? A może należy wystawić inny dokument? Na te i inne pytania odpowiedzi znajdziesz w naszym artykule! Przeczytaj i sprawdź!

2 maja 2024

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów